TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
The Night Of
1052


LL Puanı
89

The Night Of

Gösterim Tarihi: 2016
Türü: Suç / Dram
Yaratıcı: Richard Price / Steven Zaillian
Sezon: 1
Bölüm: 8
Yapımcı: HBO
Oyuncular: Riz Ahmed, Bill Camp, Peyman Moaadi, John Turturro, Poorna Jagannathan, Jeannie Berlin, Syam M. Lafi


2016 yılında HBO tarafından yapılan bu dram ve suç dizisinde ana karakterimiz olan Nasir adında, Amerika'da yaşayan Müslüman bir genç bir gece babasının taksisini gizlice alarak bir partiye gitmek üzere yola çıkıyor. Partiye gidemeden kaybolduğu yolda bir kızla tanışıyor, kızın evine gidiyorlar ve gecenin ilerleyen saatlerinde kızı evde vahşice katledilmiş buluyor. Kaçmak gibi bir refleks gösteriyor fakat üzgünüm bazı olaylar silsilesi onun hapishaneye düşmesine sebep oluyor. Sonrasında ise hakimler,  savcılar, avukatlar, jüri üyeleri, suçlular ve kurbanlar arasındaki olaylar başlıyor.

Peki  bu diziyi kaliteli kılan şey nedir?  Ya bildiğiniz ama şahit olmadığınız ya da hayal dahi edemediğiniz sınıflandırmalar, kültür farkları, sosyal statüler ve bunların doğurabileceği sonuçları oldukça gerçekçi bir senaryo ile yansıtabiliyor olması. Nasir'in aklanma mücadelesini izlerken insanlığınızdan utanacağınız, hayattaki bazı olguları sorgulayacağınız anlar olacak. Sınıflandırmanın her türlüsüne şahit olacaksınız. Rütbeli polis- polis memuru, Müslüman-Hristiyan, Arap- Amerikan, Beyaz-Afroamerikan-Latin, Zengin -Fakir ve hatta Sağlıklı- Sağlıksız.  Ayrıca geçmişteki ufak hataların yeri geldiğinde nasıl ayağınıza dolanabileceğini göreceksiniz. Bir de yaptığımız hataların sadece bizi değil çevremizi de etkilediğini.  Ve en önemlisi insanın hayatının bir gecede nasıl tepetaklak olabileceğini bize kanıtlayacak. Avukat müvekkil arasında nasıl bir ticaret döndüğü de gözlerden kaçmayacak. Hapishane şartlarını ve bu şartların insanları nasıl şekillendirebileceğine tanık olacaksınız.

Diziyi farklı ve kaliteli kılan bir diğer şey  suçlulara yapılan muameleleri polisiyelerden çok daha gerçekçi görebilecek olmanız. Çoğu polisiye dizisi olayları polislerin gözünden anlatır. Bu defa olayları mağdurun gözünden izliyoruz. Bu durum bize bu dizinin polisiyeden çok drama özelliği ile yansımasına sebep oluyor ki içinize işleyecek olmasını sağlayan kısım da işte bu.

Diğer beğendiğim nokta ise dizinin kendisi kadar introsu ve müziğinin de oldukça kaliteli olması. Bence dizinin müziği dizinin ruhunu her notasıyla verebilen ve insanın tüylerini diken diken edebilen, introsu ise şehrin karanlığını yansıtabilen detaylar olmuş. (Aşağıda linkini bulabilirsiniz.)

Fakat sizi uyarmam gereken nokta ise, kasvetli bir dizi olduğudur. Eğer bazı gerçeklikleri görmeyi kaldıramayacak ya da kabullenemeyecek bir insansanız bu dizi size ağır gelecektir. Bununla beraber zaten hayatın gerçeklerinden kaçmayan, yeni algılarının oluşmasına izin veren insanların zevkle izleyeceğine eminim. Size tavsiyem her ne olursa olsun bu diziyi izlemenizdir çünkü insanın ufkunu genişletebileceğine inanıyorum.


Trailer ve Galeri


Çise Kebabcı

Bir gün televizyonda denk geldiğim bir dizi sahnesi çok ilgimi çekti ve izlemeye devam ettim. Sonrasında araştırmam sonucu bu dizinin Doctor Who olduğunu keşfettim ve bu hem internet hem de yabancı diziler ile tanışmamı sağladı...

Tarih :  26 Nisan 2017
The Night Of Bölüm İncelemeleri
The Night Of Haberleri

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com