TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
Breaking Bad
1523


LL Puanı
94

Breaking Bad

Gösterim Tarihi: 2008-2013
Türü: Dram / Suç
Yaratıcı: Vince Gilligan
Sezon: 5
Bölüm: 62
Yapımcı: AMC
Oyuncular: Bryan Cranston (Walter White), Anna Gunn (Skyler White), Aaron Paul (Jesse Pinkman), Bob Odenkirk (Saul Goodman), Jonathan Banks (Mike Ehrmantraut), Dean Norris (Hank Schrader), Betsy Brandt (Marie Schrader), RJ Mitte (Walter White, Jr.)


Aileniz için nelerden vazgeçersiniz? Neleri feda eder ya da neleri göze alırsınız? Yaptığınız şeyler ne kadar başarılı olur ya da ne kadar kıymeti bilinir? Bir aile babası ve aynı zamanda bir okulda kimya öğretmeni olan Walter White sıradan yaşamın içinde kavrulurken yaşadığı ekonomik zorluklar karşısında ayakta durabilmek için yaptığı mesleğin ona yeterli gelmediğini fark eder ve macera aslında burada başlar.

Kimya bilgisini öğretmenlik yaparak kullanmanın bu dünya için fazla dürüst olduğuna karar vererek bunu başka bir alanda kullanmaya karar verir. Sonrasında Jesse Pinkman isimli uyuşturucu kullanıcı ve satıcısı olan bir gence, onun uyuşturucu ticareti bilgisi ile kendi kimya bilgisini birleştirerek parayı kırmayı teklif eder. İkilinin içini bir uyuşturucu fabrikasına döndürdükleri karavanlarıyla çıktığı bu yolda her zaman işler istedikleri gibi gitmeyecektir. Bu süreçte hem uyuşturucu kartelleri ile olan ticari rekabetleri başlarına türlü belalar açacak hem de çok fazla para kazanırken bir yandan da arka planda ailesi ile yaşadığı sorunlar paranın değerini sıfırlayacak duruma gelecek. Bunun üzerine Walter White gibi hepiniz fedakarlık olgusunu sorgulayacaksınız.

Dizi ile ilgili, diziyi ilgi çekici kılmakta ve kalitesini bir tık daha üst seviyeye çıkarmakta çok katkısı olduğuna inandığım Saul Goodman'dan bahsetmezsem olmaz. Karakter olarak donanımlı ve pişkin bir kişi olan Saul Goodman çeşitli suçlardan tutuklanan kişileri hapisten kurtarmak ve tavsiyeler vermek üzerine uzmanlaşmış bir avukattır. Hitap ettiği kitle daha çok ucuz avukat tercih etmek durumunda olan kişilerden oluşsa da suç dünyası ile hukuk dünyasını çok iyi yalayıp yutmuştur ve bunu en güzel şekilde kullanmayı başarmıştır. Öyle ki telefon numarası reklam panolarında bile yer alır ve bir çok suçlunun tercihidir, Walter White dahil olmak üzere. Zaten sloganı da "Better Call Saul - En iyisi sen Saul’u ara" dır.

Dizinin bu denli başarılı olabilmesinin sebeplerinden birisi de kesinlikle suç ve dram temaları arasındaki dengedir. Dizi bir yandan dram unsurları ile size hayatın gerçeklerini gösterirken bir yandan da suç unsurları ile heyecanınızı arttırıyor, böylelikle dram kısmından sıkılmadan diziyi takip edebiliyorsunuz.

2008-2013 yılları arasında büyük bir kitlenin ilgisini çekmeyi başarmış suç bazlı bir dram dizisi olan Breaking Bad'i hala izlemediyseniz, izlenecekler listenizin başlarına almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Dip not: Breaking Bad dizisinden sonra onun yan dizisi olarak yayımlanan ve yukarıda bahsetmiş olduğum Saul Goodman karakterini ele alan Better Call Saul dizisini de Breaking Bad'den sonra listenize ekleyebilirsiniz.


Trailer ve Galeri


Çise Kebabcı

Bir gün televizyonda denk geldiğim bir dizi sahnesi çok ilgimi çekti ve izlemeye devam ettim. Sonrasında araştırmam sonucu bu dizinin Doctor Who olduğunu keşfettim ve bu hem internet hem de yabancı diziler ile tanışmamı sağladı...

Tarih :  13 Kasım 2017
Breaking Bad Bölüm İncelemeleri
Breaking Bad Haberleri

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com