TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
The Night Manager
1031


LL Puanı
86

The Night Manager

Gösterim Tarihi: 2016
Türü: Suç / Gizem
Yaratıcı: John le Carré
Sezon: 1
Bölüm: 6
Yapımcı: AMC
Oyuncular: Hugh Laurie (Richard Roper), Tom Hiddleston (Jonathan Pine), Elizabeth Debicki (Jed Marshall), Olivia Colman (Angela Burr), Alistair Petrie (Sandy Langbourne)


John le Carré'nin 1993 yılında yazdığı aynı adlı kitaptan uyarlanmış 6 bölümlük bir mini dizi olan The Night Manager, 2016 yılında izleyici ile buluştu. Başrollerinde birçoğunuzun Thor serisinden Loki karakteri olarak tanıdığı Tom Hiddleston ve House M.D. dizisindeki doktor olarak tanıdığı Hugh Laurie'nin yer aldığı bu dizide suç, dram ve gizem temalarını bir arada bulabileceksiniz.

Deneyimli bir gece müdürü olan Jonathan Pine Kahire'de bulunan bir otelde çalışırken, belalı olarak tanımlayabileceğimiz ve bir örgütün üyesi olan Freddie Hamid ile metresi Sophie Alakan'a da hizmet vermektedir. Bir gün Sophie’nin kendisine bir şey olursa diye Jonathan'a bir istihbarat emanet etmesinin ardından Freddie Hamid gerçekten de Sophie'yi öldürür. Elindeki verileri değerlendiren Jonathan, bilgilerin onu daha önce de otelde ağırladığı Amerikalı iş adamı Richard Roper'a götürdüğünü fark eder. Jonathan'ın zorlu süreci de işte bu noktada başlar.

Elindeki istihbaratı İngiliz istihbarat servisinden Angela Burr ile paylaşan Jonathan artık bir gizli ajandır. Yaptığı çeşitli oyunlar ve kandırmacalar neticesinde Richard'ın güvenini derinden kazanarak yaşadığı eve kadar girer ve bir nevi sağ kolu olur. Amacı ise Richard'ın kirli işlerini ortaya çıkartarak Amerika-Türkiye-Suriye hattındaki silah kaçakçılığını önleyebilmektir.

Bu noktada göze çarpan şey ise Richard'ın basında mültecilere son derece yardımcı bir kişi gibi görünüp aslında onların mülteci haline gelmelerine başlıca sebep olan şeyin mimarı olmasıdır. Onlara zarar vererek zengin olması ve aynı zamanda da yardım ederek takdir toplaması ironisi, üzerine düşünülmesi gereken ve gündelik yaşantımızdaki bazı olayları sorgulamamızı gerektiren bir olgudur. Aslında bu ironiyi dizinin jeneriğindeki bir çay takımının bir altıpatlar toplusuna, roketlerin bir gerdanlığa,  elmasların bombalara, gemi ve uçakların alkole, gösterişli bir avizenin bir bombaya dönüşmesinden anlayabilirsiniz.

Dizi içerdiği oyuncuların kalitesi ve kurgusuyla, bir romandan uyarlanmış olmasına rağmen günümüz terörizmi ve silah kaçakçılığına benzer öğeler içermesi ile ve en önemlisi de masum insanların hayatları mahvedilirken geri planda, onların sırtından krallar gibi yaşayan insanları gözler önüne sermesiyle benden tam puanı aldı. Eğer bu tarz konulara benzer görüşlere sahipseniz şaşırmadan izleyeceğiniz, değilseniz de izlerken ders çıkaracağınızı düşündüğüm bu diziyi her iki grubun da izlemesini tavsiye ederim.


Trailer ve Galeri


Çise Kebabcı

Bir gün televizyonda denk geldiğim bir dizi sahnesi çok ilgimi çekti ve izlemeye devam ettim. Sonrasında araştırmam sonucu bu dizinin Doctor Who olduğunu keşfettim ve bu hem internet hem de yabancı diziler ile tanışmamı sağladı...

Tarih :  14 Kasım 2017
The Night Manager Bölüm İncelemeleri
The Night Manager Haberleri

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com