TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
83
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
81
Layers of Fear
15 Şubat 2016
81
Car Mechanic Simulator 2018
28 Temmuz 2017
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
John Wick: Chapter 2
131


LL Puanı
76

John Wick: Bölüm 2

Gösterim Tarihi: 2017
Türü: Aksiyon / Suç
Yönetmen: Chad Stahelski
Süre: 122 dk
Yapımcı: Thunder Road Pictures
Ülke: ABD
Oyuncular: Keanu Reeves (John Wick), Riccardo Scamarcio (Santino D'Antonio), Ian McShane (Winston), Ruby Rose (Ares), Common (Cassian), Claudia Gerini (Gianna D'Antonio)


John Wick serisi kağıt üzerinde klişe bir Hollywood aksiyon filmi gibi gözükse de içerdiği senaryosu ve aksiyonunun doyuruculuğuyla kendini ayırt ettiriyor. Keanu Reeves'in canlandırdığı John Wick karakteri siyah takım elbisesiyle adeta Hitman oyunundaki Ajan 47. Birinci filmden bildiğimiz üzere John Wick yeraltı suç dünyasında edindiği her görevi layıkıyla yerine getiren, düşmanlarına büyük korku saldığı için "Boogeyman" lakabını hak etmiş fakat zaman içerisinde eşi sayesinde kendisini bu karanlık dünyadan çıkarmış eski bir suikastçidir. Bu erken emeklilik karısının ölümünden sonra fazla sürmemiş, evine giren Rus mafyası üyelerinin John'un Mustang'ini kaçırması ve eşinden ona kalan köpeği öldürmeleri yüzünden tekrar bu karanlık dünyaya adımını atmıştır.

×Uyarı! Bu inceleme spoiler içerir.

Filmin geçtiği zaman ve mekan için John Wick evreni dyebiliriz. Zira filmde yaşamış olduğumuz gerçek dünyadan farklı bir dünyayla karşılıyoruz. John Wick evreninde dünyanın dört bir yanında şubeleri olan, tüm mafya oluşumlarına ev sahipliği yapan "The Continental" adlı bir oteller zinciri var. Bu otelin tüm mafya liderlerinin de benimsediği birtakım kuralları mevcut. En önemli kural ise; otelin sınırları içerisinde en büyük düşmanına bile zarar verme!Polisin bu evrendeki rolü için yeraltı dünyasının arka bahçesi desek yerinde olur. Birinci filmde tamamen intikam üzerine dayalı bir senaryo varken ikinci filmin senaryosu bu yeraltı dünyasının kurallarını ve John'un tekrar bu dünyanın içine çekilmek istendiğini içeriyor.

Bölüm 2'de Rus mafyasının yerine liderleri Santino olan İtalyan mafyasını görüyoruz. Santino, John'a reddedemeyeceği bir teklif sunmasına rağmen John bu teklifi başlangıçta kabul etmiyor, haliyle başına gelecekleri de çok iyi biliyor. Santino'nun sunduğu teklif; ablası Gianna'nın ölmesi ve bu sayede Yüksek Masa denilen tüm mafya liderlerinin toplandığı mecliste ablasının yerini alabilmek.Kısa süre sonra bu işi yapacağını belirtip Roma'ya giden John her ne kadar kendisi öldürmese de Gianna'nın ölümünden sorumlu tutuluyor. Ablasının intikamını almazsa olmaz gibi görünen Santiago, dövmeli bir grup kadının çalıştığı mafyanın iletişim ağının sağlandığı bir çağrı merkezine bilgi göndererek John'un başı için kelle avcılığına soyunuyor. Bu ödüle gözü kapalı atlayacak bir çok suikastçi John için sıkıntı çıkarmaya çalışsalar da başarılı olamıyorlar.

Matrix serisinden tanıdığımız Morpheus karakterini canlandıran Laurence Fishburne John Wick'te karşımıza suikastçi sokak dilencilerinin oluşturduğu bir ağın lideri olarak çıkıyor. Gördüğümüz üzere Keanu Reeves ve Laurence Fishburne'ün Matrix'ten kalma dostlukları burada da devam etmekte.Yazımızın başında belirttiğimiz bir otel kuralı vardı; otelin sınırları içerisinde en büyük düşmanına bile zarar verme! John'a karşı yapılan tüm suikast girişimleri başarısızlığa uğrayınca Santiago çareyi The Continental'a kaçmakta buluyor. John'un kendisine burada zarar veremeyeceğini düşünen Santiago büyük bir hataya düşerek kendini ölümün kollarında buluyor.

John'un otelin bu kuralını çiğnemesi yanına kâr mı kalacak? Bunu serinin çıkacak olan 3. filminde hep beraber göreceğiz.Trailer ve GaleriTarih :  26 Nisan 2017   Yazar :  Serkan Çelik  
John Wick: Chapter 2 Haberleri

OYUNLAR
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
Besiege
Rainbow Six Siege
The Wolf Among Us
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com