TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
83
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
81
Layers of Fear
15 Şubat 2016
81
Car Mechanic Simulator 2018
28 Temmuz 2017
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Kong: Skull Island
52


LL Puanı
68

Kong: Kafatası Adası

Gösterim Tarihi: 2017
Türü: Macera / Fantastik
Yönetmen: Jordan Vogt-Roberts
Süre: 118 dk
Yapımcı: Universal Pictures
Ülke: ABD
Oyuncular: Tom Hiddleston (James Conrad), Samuel L. Jackson (Preston Packard), Brie Larson ( Mason Weaver), John C. Reilly (Hank Marlow), John Goodman ( Bill Randa)


Bir ada düşünün; balta girmemiş, yaşantımızdan uzak, keşfedilmemiş fakat tehlikeli olduğu bilinen, dünyadan izole bir ada. İçinde henüz günümüz hayvanlarına evrilememiş, çoğunlukla vahşi ve büyük canlıların olduğu aynı zamanda ilkel olarak tanımladığımız insanların da olduğu bir ada ve tabii ki birde Kong abimiz.

Evrim ağacının yeniden dallanıp budaklandığına şahit olduğumuz bu adaya kimler mi gidiyor? Grubun başı olarak bir iz sürücü, bir savaş fotoğrafçısı, bir jeolog, bir biyolog, devlet adamları ve çok sayıda asker.

× Uyarı! Bu inceleme spoiler içerebilir.
Adaya giriş için öncelikle dev bir fırtınayı aşmak gerekiyor fakat tüm zorluklar bununla da bitmiyor. Ada içerisinde bizleri bekleyen vahşi bir yaşam bulunuyor fakat bununla beraber misafirperver bir insan kabilesi ile de karşılaşıyoruz. Burada ise 2. Dünya savaşında kaybolmuş bir askerin aslında bu adada hapis kaldığını anlıyoruz ve maceraya o da katılıyor.

Ayrıca öğreniyoruz ki bu adada Kong bir kralmış çünkü adayı ve adada yaşayan canlıları vahşi sürüngenimsi ve çok büyük bir yaratık ırkından koruyormuş. İşte bu Kong abimiz o canavarın canına okuyacak mı yoksa canına mı okunacak cevabı filmin sonunda. Aynı zamanda grupta Kong'u en başından beri onu öldürmek isteyenler olduğu gibi soru işaretlerinin teker teker ortadan kalkmasıyla gruptaki bazı kişiler de Kong'u korumak istiyorlar.Film bana göre kesinlikle kötü bir film değil fakat şaşırtan bir film de değil. Kong: Skull Island; klasik, vahşi doğa ve insanın kaynaştığı, kimi insanların sevgi dolu kimilerinin sebepsiz nefret dolu olduğunu farkettiğimiz, sahneleri ve kurgusu güzel fakat kesinlikle "vaovv" dedirtemeyen bir yapıt. Başrolde yer alan ve benim beğendiğim aktörler arasında olan, çoğunuzun "Thor" serisinden "Loki" olarak tanıdığı Tom Hiddleston'ın varlığı filmi bir tık yükseltebilmiş olsa da bir macera filmi için orta seviyeli olduğunu söyleyebilirim. Benzer türde bir film olan "Tarzan efsanesi (Legend of Tarzan)" bana göre daha başarılıydı. O filmin incelemesini de sitemizde bulabilirsiniz.Trailer ve GaleriTarih :  26 Nisan 2017   Yazar :  Çise Kebabcı  
Kong: Skull Island Haberleri

OYUNLAR
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
Besiege
Rainbow Six Siege
The Wolf Among Us
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com