TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
2018 Yılında Çıkacak Oyunlar

2017 yılının son çeyreğine girdiğimiz bu günlerde oyun severlerin de en merak ettiği konulardan birisi; acaba 2018 yılında bizleri hangi oyunlar bekliyor? Biz de size bu sorunun cevabını verebilmek için bir liste hazırladık. Gelin ve dilerseniz bu listeye beraber bakalım.

 

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Çıkış Tarihi: 19 Ocak 2018

Platform: PC / PS4

Darbe ile devrildikten sonra, genç kral Evan yeni bir krallık kurmak ve halkını onları tehdit eden karanlık güçlerden koruyarak dünyasına birlik getirmek için sıra dışı bir maceraya doğru yola çıkar. Anime film ile video oyun arasındaki sınırları aşan bu unutulmaz serüvende ona katıl. LEVEL-5 tarafından geliştirilen Ni no Kuni II, efsanevi sanatçı Yoshiyuki Momose tarafından büyüleyici karakter tasarımları ve dünyaca ünlü Joe Hisaishi'nin bestelediği heyecan verici soundtrack ile öne çıkıyor.

 

Kingdom Come: Deliverance

Çıkış Tarihi: 13 Şubat 2018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Kingdom Come: Deliverance Kutsal Roma İmparatorluğu topraklarında destansı bir maceraya katılabileceğin hikâye odaklı, açık dünya bir rol yapma oyunudur. Bir demircinin oğlu olan Henry olarak korkunç bir iç savaşın ortasında istilacıların köyünü istila etmesini, arkadaşlarını ve aileni hunharca katletmesini çaresiz bir biçimde izlemek zorunda kalıyorsun. Acımasız saldırıdan kıl payı kurtulduktan sonra karşılık vermek için kılıcını eline alma vakti geldi. Ailenin intikamını al ve istilacıları geri püskürt!

 

Monster Hunter: World

Çıkış Tarihi: 26 Ocak 2018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Bir avcı olarak canavarları çeşitli habitatlarda avlamak için yeni görevlere katıl. Bu canavarları alaşağı et ve daha tehlikeli canavarları avlamak için onlardan çıkan materyaleri alarak daha güçlü silahlar ve zırhlar oluşturmak için kullan.

 

Far Cry 5

Çıkış Tarihi: 27 Şubat 2018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Montana'nın Umut Kasabasına hoş geldin. Burası özgür ve cesur insanların şehri fakat aynı zamanda Cennetin Kapısı adlı kıyamet tarikatının da merkezi. Tarikatın lideri Joseph Seed ve kardeşleri olan Müjdeciler'e karşı sesini yükselt ve kasabayı özgürleştirecek bir direnişin kıvılcımını çak.

 

Sea of Thieves

Çıkış Tarihi: Q1/ 018

Platform: PC / Xbox One

Sea of Thieves, birinci şahıs bakış açısıyla oynanan, korsan temalı bir aksiyon-macera kooperatifi çok oyunculu oyunudur. Oyun Windows tabanlı kişisel bilgisayarlar ve Xbox One video oyun konsolları arasında çapraz platform oynamaya sahiptir. Bir grup oyuncu bir korsan gemisi vasıtasıyla açık bir dünyayı dolaşmakta ve keşfetmekte ve direksiyon, kaldırma yelkenleri, navigasyon, ateş topları ve diğer görevler gibi farklı roller üstlenmektedir. Oyuncular araştırmalara başlar, yağma tutar ve diğer oyuncularla savaşa girerler. Thieves Denizi, oyuncuların gruplarının maceraları boyunca düzenli olarak karşılaşacakları ortak bir dünya oyunu. Oyun, karikatürize bir sanat stiline ve oyuncuların gemi toplarına atılmasına izin veren abartılı fizik özelliklerine sahiptir.

 

A Way Out

Çıkış Tarihi: Q1/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

A Way Out, Hazelight tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından 2018'in ilk çeyreğinde yayınlanacak olan bir aksiyon-macera oyunudur. Brothers: A Tale of Two Sons'dan sonra Josef Fares tarafından geliştirilen ikinci video oyunu olan A Way Out, yalnızca tek oyuncu modunda değil aynı zamanda iki oyuncu arasında da çevrimiçi veya bölünmüş tek bir ekranda oynanabilecek.

 

Days Gone

Çıkış Tarihi: Q1/ 018

Platform: PS4

Eski kanun kaçağı motorcu Deacon St. John'u yönetin: Bir avare, bir ödül avcısı, insanlığın gezgin eseri. Küresel bir salgın sonrasında mahvolmuş bir dünyada St. John, insanlığın son kurtulanları tarafından ıssızda kurulan 'güvenli' kamplardan çıkıp bozuk yollarda şansını denemek ister. Pasifiğin kuzey batısında, arka planda yanardağın izi bulunan Days Gone sizi Freaker'lar olarak bilinen insan canavarlar tarafından mahvedilen bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor. Issız topraklar boyunca erzaklar, kaynaklar ve hepsinden ötesi, devam etmek için bir sebep uğruna mücadele edin.

 

Red Dead Redemption 2

Çıkış Tarihi: Q2/ 018

Platform: PS4 / Xbox One

Red Dead Redemption 2, Rockstar Studios tarafından geliştirilen, Rockstar Games tarafından ise yayınlanacak olan Vahşi Batı temalı aksiyon-macera türü video oyunudur. Red Dead Redemption'ın devamı niteliğinde olacak oyun 2017 yılının sonbahar aylarında yayınlanacak.

 

Vampyr

Çıkış Tarihi: Q2/ 018

Platform: PCPS4 / Xbox One

Londra, 1918. Yeni dönüşmüş vampir Dr. Jonathan Reid'siniz. Bir doktor olarak gripten kırılmış vatandaşlar için bir tedavi bulmalısınız. Bir vampir olarak ise hayatta kalmak için beslenmelisiniz. 

 

State of Decay 2

Çıkış Tarihi: Q2/ 018

Platform: PS4 / Xbox One

Amerika'da ufak bir kasaba, bir yıl önce. Ölüler canlandı ve medeniyet yok oldu. Ordu dahi zombileri durduramadı ve şimdi insanlık yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Hayatta kalanları bir araya getirip bir topluluk oluşturmak, size kalan mirası keşfetmek ve hayatta kalmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlamak size bağlı. State of Decay 2'de üssünüz sadece hayatta kalanların geceleri uyuduğu bir yerden daha fazlası. Duvarların içinde gizlenen aç ölülere karşı koruma sunan sığınağınız. Kusursuz zombi öldürme stratejilerinizi planladığınız komuta merkeziniz. Her şeyden önemlisi ideal tesis ve geliştirmelerle özelleştirdiğiniz kişisel uzun vadeli hayatta kalma stratejilerinizin simgesi. Bir gözetleme kulesi mi inşa edeceksiniz yoksa bir bahçe mi yapacaksınız? Bir revir mi yoksa bir atölye mi? Kaotik bir felaket yaşanırken ufak bir medeniyet parçasını oluşturmak için nasıl bir tercih yapacaksınız?

 

Anthem

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

EA'nın Destiny'e verdiği cevap olarak nitelendirebileceğimiz Anthem, yepyeni bir evreni arkadaşlarınızla beraber özgürce keşfedebileceğiniz bir aksiyon RPG oyunudur.

 

Skull & Bones

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Zengin ticaret gemilerinin rotalarında seyrederken Korsanlığın Altın Çağını yaşa. Açgözlü bir korsan reisi olarak Hint Okyanusunun hakimiyeti için savaş, ve tek başına veya 5 kişiye kadar takımınla bu suların en korkulan korsanı ol.

 

God of War

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PS4

Klasik hikâyenin müthiş bir yeniden anlatımını keşfederken zorlu ve bilinmedik bir yol sizi bekliyor. Oğlu uğruna daha iyi bir adam olmak isteyen Kratos’un olgunlaşma ve şiddet üzerine derin ve düşündüren yolculuğuna katılın. Canavarlarla, ejderhalarla ve tanrılarla dolu bir dünyada sorumluluk duygusunun ağırlığı omuzlarınızdadır ve hayatınız kanla ve kaosla doluyken, geleceği korumak için geçmişinizde yaptığınız hataları nasıl engelleyebileceksiniz?

 

Darksiders III

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Yedi Ölümcül Günah'ı yakalayıp yok etme görevinde FURY'yi yönettiğiniz kesmeli biçmeli Aksiyon Macera oyunu Darksiders III'te felaketin pençesindeki Dünya'ya geri dönün. Dört Atlı'nın en tahmin edilemeyen, en gizemli üyesi FURY, birçoklarının başarısız olduğu bir şeyi, yani Dünya'yı kasıp kavuran güçlere bir denge getirmeyi başarmak zorunda. Darksiders III, eleştirmenlerden tam not alan Darksiders serisinin merakla beklenen üçüncü oyunudur.

 

Metro Exodus

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Post apokaliptik bir dünyada mücadele verecek karakterimiz, mutasyona uğramış yaratıkların arasında hayatta kalmaya çalışacak. Eski oyunlarda dışarıya çıktığı zaman maske taktığını gördüğümüz karakterlerimiz, bu oyunun oynanış videosunda kapalı alanlarda taktıkları maskeleri dışarıya çıktıklarında çıkartıyorlar. Bu da akıllara havanın artık temizlenmeye başladığı düşüncesini getiriyor.

 

Detroit: Become Human

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PS4

İnsanların ve androidlerin pamuk ipliğine bağlı bir şekilde birlikte yaşadığı Detroit'in gelecek kurgulu bir vizyonuna adım atın ve verdiğiniz kararlarla hikâyeyi siz oluşturun. Karakterlerin çok sayıda olası kaderini keşfedin ve dallanıp budaklanan bir öyküde onlara yol göstererek karmaşık şahsi ikilemlerle ve varlıklarının doğasını sorgulatacak büyük soruyla karşılaştırın.

 

Spider-Man

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PS4

Dünyanın en ikonik süper kahramanının başrolde olduğu Spider-Man PS4 (oyun adı duyurulacak) oyununda duvar tırmanıcısının kendine özgü akrobatik yetenekleri, doğaçlaması ve ağ hareketleri gibi öne çıkan özelliklerinin yanı sıra daha önce hiçbir Spider-Man oyununda görülmemiş unsurlar tanıtılacak. Bu, parkur manevralarından çevreyi kullanmaya, yeni dövüş sisteminden büyük sanatsal yapılara kadar daha önce hiç oynamadığınız türden bir Spider-Man oyunu.

 

The Last of Us Part 2

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PS4

Heyecanlı, yürek parçalayıcı ve duygu yüklü bir macera sizi bekliyor – Naughty Dog'un fenomen olmuş oyununun devamında Ellie ve Joel destansı bir yolculuk için geri döndü

 

Death Stranding

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PS4

Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 platformunda yayınlanması beklenen video oyunudur. Hideo Kojima oyunun aksiyon türüne benzer bir türde olduğunu fakat yeni ve değişik elementleri içerdiğini belirtti. Oyunun ana temalarından bazılarının Kobo Abe'in kısa hikâyelerinden esinlenerek oluştuğunu açıkladı.

 

Beyond Good & Evil 2

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Beyond Good & Evil 2, orijinal oyunun kahramanı Jade’in doğumundan öncesini konu alacak. Oldukça etkileyici bir konu ile bizi baş başa bırakacak yetkililer, oyunun halen geliştirme sürecinde olduğunun da altını çizdi.

 

Cyberpunk 2077

Çıkış Tarihi: Q4/ 018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Cyberpunk 2077, birincil ya da üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir rol oynama oyunudur. Oyun Gece Şehri denilen açık bir dünyada metropolü üzerine kurulmuştur.

 

The Crew 2

Çıkış Tarihi: 16 Mart 2018

Platform: PC / PS4 / Xbox One

Amerikan motor sporları dünyasına adım at, Amerika'nın dört bir yanında yerleri, gökleri ve denizleri keşfet, onlara hükmet. Çok çeşitli arabalar, motorlar, deniz araçları ve uçakları kullan, farklı disiplinlerde diğer yarışçılara meydan oku.

1548 1548


Tarih :  28 Eylül 2017   Ekleyen :  Serkan Çelik  


Diğer Haberler
Pax Romana: Romulus Steam Mağaza'da Yerini Aldı!
Steam 2018 Cadılar Bayramı İndirimleri: En İyi Fırsatlar
Steam 2018 Yaz İndirimleri: En İyi Fırsatlar
For Honor: Starter Edition Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
The Witcher: Ne Olur Batırmasınlar!
Yeni Spawn Filmi Tutar mı?
Orlando Bey Yetmedi mi İkonik Filmler
Yeni Bir Başarısız Michael Bay Filmi mi Geliyor?

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com