TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
Avengers: Infinity War'ın Yeni Fragmanı Üzerine Teoriler

Bugün bütün dünyada bir sevinç ve merak dalgası hakim keza birkaç saat önce Infinity War fragmanı dolu dolu görseller ile servis edildikten sonra pek tabii dünyanın her yerinde filmin oyuncuları boy göstermeye başladı. Ekranda görünen ve görünmeyen olaylara dair küçük çıtlatmalar ve filmin sonrası ile ilgili ipuçları da yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Gerek kendi izlenimlerim gerekse internette dolaşan dedikodular üzerine okuyucularımız için bol spoiler'lı bir yazı kaleme almaya karar verdim.

Peter Dinklage, tanınan bir Hollywood aktörü olmasının yanında, hepimiz kendisini Game of Thrones dizisinde milyonların gönlünde taht kurmuş Tyrion Lannister rolü ile tanıyoruz. Kendisini fragmanda görmemiş olsak dahi bugün yayımlanan resmi posterde adı geçiyor. Tabii bu herkesi bir anda heyecanlandırmasına karşın, rolü ile ilgili henüz hiçbir detay yok. Bu tamamen sürpriz olarak karşımıza çıktı.

- Scarlet Witch, Sokova faciasında kilit rol oynamış ve ardından yeni Avengers kadrosuna katılmış bir süper kahraman olmakla birlikte, bu film ile ilgili internette dönen dedikodular kendisinin bir villain olacağına dair. Nedeni aslında taşlarla ilgili keza Scarlet Witch, Vision ile bir gönül bağı kurmuş vaziyette ve Vision'ın kendisinde de bir güç taşı bulunuyor haliyle Thanos'un hedefi Vision oluyor. Bu noktada Scarlet Witch Thanos'a yardım ederek Vision'ın ölümünü geciktirmek ya da buna mani olmak için, bir yol arama maksadı ile bir süreliğine kötülerin tarafına geçebilir. Bir süreliğine diyorum çünkü kendisi gayet sevilen genç bir karakter ve ileriye dönük filmlerde kendisine daha çok yer bulma avantajı varken kolay kolay harcamazlar.

- Infinity War filmlerinin ardından yeni bir Kaptan Amerika gelme durumu iyiden iyiye ayyuka çıktı. Chris Evans defalarca Kaptan Amerika'yı oynamaya devam etmeyi istediğini dile getirmesine karşılık çizgi romanlarda Kaptan Amerika'nın kendisinden sonra kalkanını kullanmış iki isim daha var birisi en yakın arkadaşı Bucky Barnes bir diğeri de kaptanın her daim takipçisi olan Falcon. Henüz net bir duyum olmamasına karşın yeni Kaptan Amerika'nın kalkanını kullanım hakkı için dedikodular iyiden iyiye kızışmaya başlamış gibi.

- Bu filmlerden önce Marvel filmleri iki kısma ayrılıyordu; dünyada geçenler ve evrenin farklı köşesinde yaşananlar. Bu film ile birlikte Galaksinin Koruyucuları ekibi ile Yenilmezler takımı buluşup aynı düşmana karşı savaşacaklar ki bu durumun Yenilmezlere bir artısı da Galaksinin Koruyucuları ekibinde Gamora ve Drax'ın, Thanos ile kişisel hesapları bulunması. Özellikle Gamora, Thanos tarafından yetiştirildiği için ekibe onu alt etmeleri amacıyla hayati öneme sahip olmasa dahi yararlı bilgiler sunacaktır.

- Bu filmlerden sonra bazı süper kahramanlara veda etmek zorundayız. Sözleşmesi bitecek olan Chris Evans'a ek olarak Robert Downey Jr. da filmlerde ölme riski olan kahramanlar arasında. Hem destansı bir savaş hem de büyük bir üzüntü bizi bekliyor.

- Thanos, tek başına istila etmek yerine bir ordu ve takipçileri ile gelecek. Bu fragman ile birlikte takipçilerini üstün kötü gördük ama özellikle Doktor Strange'e büyük sıkıntı yaşatacakmış gibi görünen karakter ile ilgili dedikodu niteliğinde bilgiler var. Bu karakterin etiketinde "EB-MAW" yazılı olunca akla direkt olarak Ebony Maw geliyor ki kendisi kara düzenin bir üyesi ve Thanos'un bir takipçisi. Henüz doğal olarak resmi bir açıklama yok.

- İlk fragman çıktığında Loki'nin elindeki Tesseract'ı Thanos tarafına verirken görüyorduk ve herkes gibi ben de yine bir ihanete uğramış hissi ile öfkeye kapılmıştım. Ancak internette dönen dedikodulara göre Loki bu hareketi ile Hulk'ı dünyaya getirmeye ve Yenilmezlere savaşmak için, hayatı pahasına riske girerek, bir şans verme peşinde olabilirmiş. Umarım bu sefer Loki, Thor: Ragnarok'taki olumlu havasını sürdürmeye devam eder.

- Altı güç taşından beşinin yerleri bilinirken Ruh Taşı ile ilgili hala bilinmezlik hakimdi. Ancak hem Kara Panter  filmi hem de Infinity War fragmanına dayanarak ComicBook.com yazarı Kofi Outlaw ve onun gibi düşünen çoğunluğa göre Ruh Taşı bizzat Wakanda'da ve Kara Panter'in gücünün kaynağı ile vibranyumun yarattığı enerjinin kaynağı da direkt bu taşın gücüne dayanıyor ki teoriyi okuyunca mantıklı geliyor keza Thanos'un bütün dünyada gidip de Wakanda'yı işgal etmesi bir rastlantı olamaz.

- Mjölnir geri gelebilir. Thor: Ragnarok filminde Hela'nın Mjölnir'i yok etmesi sonucu hem biz hem de Thor açısından içimizde bir eksiklik hisseder olmuştuk. Sonuç olarak Thor'un çekiçsiz düşünülemeyeceği anlaşıldığı için fragmanda Thor'un bir makinede tutunduğu görsel üzerine yapılan dedikodular Mjölnir'i yaratması ile alakalı olduğu yönünde.

- Geçen sene Disney'in, Fox'u satın alması sonucu, daha alım işlemi tamamen sonuçlanmamış olmasına karşın bütün dünya Marvel ne zaman bir mutant filmi yapacak sorusunu sormaya başlamıştı. Yine internetteki teorilere göre Thanos'un dünyaya gelişi ve dünyada güç taşlarını kullanması mutantların uyanmasını sağlayacak deniyor. Tabii burada uyanmadan kasıt, sıradan insanlara mutant güçleri kazandırmak mı yoksa gizlice hayatlarını sürdüren mutantların savaş sonucu ifşa olmaları mı orası henüz netlik kazanmış değil.

- Örümcek Adam simbiyot ile Infinity War'da tanışacak: Fragmanlarda gördüğümüz kadarı ile Örümcek Adam, Demir Adam ile birlikte başka bir gezegene gidiyor ve bu seyahat esnasında üzerine simbiyotun yerleşme ihtimalinin olması akıllara Örümcek Adam-simbiyot ilişkisi acaba bu filmlerde gösterilir mi sorusunu getiriyor.

- Kızıl Kafatası acaba geri mi geliyor? : Kaptan Amerika filminde Kızıl Kafatası'nın Tesseract ile vurulup yok edildiğini görmüştük ancak ölümü ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. Tabii işin içine ışınlanma ve Tesseract'ın bir güç taşı olduğu bilgileri de eklenince evrenin başka yerinde hala yaşadığına ve Thanos ile birlikte dünyaya geleceğine dair bir inanış hakim olmasına karşılık henüz dedikodu aşamasını geçemedi.

- Kaptan Amerika, Peggy Carter ile söz verdiği dansı yapabilir: Chris Evans'ın sözleşmesinin bitmesi, Kaptan Amerika'nın da ölümü anlamına giriyor ancak çok sevilen bir karakteri öldürüp izleyiciye bunu sunmak ters bir etki de yaratabilir. Bu duruma çözüm olarak Marvel yapımcıları Steve Rogers'ı, Infinity Gauntlet ve Doctor Strange'in zaman taşını kullanarak kendi zamanına, savaş sonrasına götürüp, hem izleyiciye hem de filmlere vedasını daha huzurlu ve romantik şekilde yapmayı düşünüyorlarmış. Açıkçası bence çok tatlı ve daha az hüzünlü bir veda olur ve en önemlisi Kaptan, sözünü tutmuş olur.

- Şimdilik fragman üzerine bilgiler ve teoriler bu kadar. Elbette yeni gelişmelere göre doğruları tasdikleyip, yanlış bilgileri eleyerek daha sağlıklı bilgileri ilerleyen zamanlarda vereceğim. Ben bu fragmanda en çok müzik seçimini beğendim. Fazlasıyla klişe durmasına rağmen tüylerimi diken diken etmeyi başardı. Bu fragmanda gaza gelme hissini en son Ultron Çağı'nda yaşadığım için filmden beklentim de bir hayli arttı.

637 637


Tarih :  16 Mart 2018   Ekleyen :  Cankat Toprakçıoğlu  


Diğer Haberler
Pax Romana: Romulus Steam Mağaza'da Yerini Aldı!
Steam 2018 Cadılar Bayramı İndirimleri: En İyi Fırsatlar
Steam 2018 Yaz İndirimleri: En İyi Fırsatlar
For Honor: Starter Edition Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
The Witcher: Ne Olur Batırmasınlar!
Yeni Spawn Filmi Tutar mı?
Orlando Bey Yetmedi mi İkonik Filmler
Yeni Bir Başarısız Michael Bay Filmi mi Geliyor?

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com