TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
Legion: Epik Dizinin Yeni Sezon Değerlendirmesi

Uzun, çok uzun zamandır Legion'un ikinci sezonun çıkmasını bekliyordum ve sabah kahvaltımı yaptıktan sonra internetin başına geçer geçmez bekleyişim nihai olarak son buldu. Yalnızca birkaç bölüm sürecek ve mayıs ayında sezon finaline girecek olmasına rağmen Legion'un yeni sezonunun ilk bölümü yayınlandı ve bir anda ortalığa düşen bomba gibi herkesi bir tarafa dağıttı.

Diziye takıntılı olanlar gibi diziyi kıyısından köşesinden takip edenler de var ve özellikle internet ortamında dizinin abartılmasından yakınanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Peki, neden böyle diyorlar? Açıkçası görsellik, müzik ve sahne seçimleri ile oyunculukların şahane birleşimlerine alışık olmadıkları ya da damak zevkleri orta karar olduğu için olabilir mi bilinmez. O halde bu diziyi çok beğenen insanlar ve hatta ilk sezonunun sonunda dizi tarihinin en iyi dizilerinden birisi diyebilecek kadar ileri gidenlerin savları neler?

Legion ilk duyurulduğu zaman tipik bir süper kahraman dizisi olacağı ve Flash-Arrow formatında bilhassa genç yaştaki insanlara hitap edeceği düşüncesi, "Eh en azından vakit öldüren dizi" tanımını daha başlamadan kendisine yedirmişti. Ancak Marvel evrenini takip eden okuyucular ya da daha önce adını hiç duymamış ancak diziyi öğrendikten sonra karakteri internette arayanlar için şok etkisi yarattı keza Legion karakteri, mutant evreninin en güçlülerinden biri ve hatta kendi üzerinde mutlak kontrolü olabilse en güçlü varlık olabileceği unvanına sahipken bu denli karmaşık bir mutantın kendisi nasıl anlatılır, kimse emin olamıyordu. Bunda özellikle Smallville gibi Superman'in süper kahraman olmadan önceki sürecini anlatan dizinin 10 sezon sürüp bir kesime Superman'i küstürmesinden ötürü temkinli yaklaşılması anlaşılır bir durumdu ancak dizinin ilk bölümü beklenileni vermedi. Burada beklenileni vermedi derken elbette orta sınıf bir dizi beklerken epik derecede görsellikle yoğurulmuş anlatım gücüne sahip ve insanlar arasında; "Beyin yakan dizi" tabirini alarak zirveye tırmanmayı başardı.

[Spoiler]: İlk sezonun sonunda David, çocukluğundan beri içinde olan ve ona devamlı olarak işkence eden Gölge Kral'ı içinden çıkarıp yenmeyi başardı ancak tam bu anda yıllardır astral düzlemde hapis olan Oliver tam kurtulmuşken bu sefer Gölge Kral, Oliver'ı ele geçirdi. Bir anlığına rahatlayan ve mutlu olan David'i ise bir küre içine alıp hapsetti. Bu sezon ise David tekrar gelir ancak kürenin içine hapsolmasının üzerinden belirli bir süre geçmiştir ve bu esnada Summerville'deki müttefikleri eski düşmanla işbirliği içinde olduklarını öğrenir ama neden? İlk sezon sonunda Oliver'ı ele geçiren Gölge Kralı'ın amacı nedir ve David'in kürenin içinde olduğu düşünülen süreçte hiç buluştular mı? Peki ya David'i kürenin içine hapseden kişi, David'in hayatında ne gibi bir role sahip ve nereden ve hangi zamandan ve ayrıca David'in yardım etmesi gerektiğini söylediği kişi ile kast ettiği nedir? Acaba bu konuşma sonunda dizinin son bir dakikasında görülen sahne ile David, kendi parazitini mi özledi ya da onu saplantı haline mi getirdi?

Bu soruların cevabının bir kısmı elbette ilk bölümde görülüyor ancak daha büyük sorular ve o soruların cevaplarının izleyenlerde yaratacağı şok etkisi ne denli büyük olacak bilinmez lakin kalan sekiz bölümün bitimi ile birlikte bu sorular açıklanırken daha niceleri de peşinden gelecektir.

[Spoiler]: Bu bölümde de Profesör X'in üstü kapalı adı geçti ve Gölge Kral'ı yenmesinden bahsedildi. Tabi herkes acaba Profesör'ün dizide görünüp görünmeyeceğini sorarken bu soruların yöneltildiği dizinin yazarı Noah Hawley şakayla karışık olarak; "Evlat edinildiğini öğrenen herkes asıl ebeveynlerini aramaya çıkar. Bu kesinlikle değineceğimiz bir konu" dedi. Acaba böyle bir sürpriz yaparlar mı ya da bu sürprizi bu sezon mu yoksa ilerleyen zamanlarda mı yaparlar tabi şimdilik muallakta kalan bir soru ancak mevzunun biraz bile yeşil ışık alması insanların heyecanını kat kat arttırmaya yetti.

549 549


Tarih :  6 Nisan 2018   Ekleyen :  Cankat Toprakçıoğlu  


Diğer Haberler
Pax Romana: Romulus Steam Mağaza'da Yerini Aldı!
Steam 2018 Cadılar Bayramı İndirimleri: En İyi Fırsatlar
Steam 2018 Yaz İndirimleri: En İyi Fırsatlar
For Honor: Starter Edition Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
The Witcher: Ne Olur Batırmasınlar!
Yeni Spawn Filmi Tutar mı?
Orlando Bey Yetmedi mi İkonik Filmler
Yeni Bir Başarısız Michael Bay Filmi mi Geliyor?

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com