TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
86
Figment
22 Eylül 2017
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
82
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Styx: Shards of Darkness
99


LL Puanı
77

Çıkış Tarihi: 14 Mart 2017
Türü: Macera / Aksiyon
Yayımcı: Focus Home Interactive
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
74 
Senaryo
82 
Oyunculuk
78 
Ses & Müzik
72 


Shards of Darkness, Styx serisinin ikinci oyunu olsa da kahramanımız Styx'in rol aldığı üçüncü oyun oluyor. Kendisini daha önce Of Orcs and Men oyununda bir yan karakter olarak görmüştük. Bu goblin karakter çok sevilmiş olsa gerek ki ikinci oyunu dahi çıktı. Eğer Styx'in rol aldığı Of Orcs and Men ve Master of Shadows oyunlarını oynamadıysanız endişe duymanıza gerek yok. Shards of Darkness'ı yine de rahatlıkla oynayabilirsiniz çünkü oyunda ara ara geçmişten alıntılara yer veriliyor.

Giriş bölümü sizi yavaştan hikayenin içine sokarken aynı zamanda oynanış hakkında da bilgiler veriyor. Shards of Darkness stealth adventure türü dediğimiz gizlenmeye dayalı bir oyun olduğu için düşmanlarınızı öldürmek arka planda kalıyor. Amacınız olabildiğince sessizce ve sinsice hareket edip görevlerinizi yerinize getirmek. Yeri geldiğinde düşmanlarınızı öldürmeniz de gerekebilir ama bunu pek onurlu bir şekilde yapabileceğinizi düşünmeyin. Amaç gizlilik olunca düşmanlarınıza arkalarından yaklaşıp boğazlarını kesmek yapabileceğiniz en iyi saldırı şekli olacaktır. Düşmanlarınıza doğrudan yapacağınız saldırılar başarısızlıkla sonuçlanacağı gibi bütün dikkatleri de üzerinize çekecektir.

Styx: Shards of Darkness, oynanış tarzı olarak Assassin's Creed serisine oldukça benzerlik göstermekte. Binaların oyuntularına ve çıkıntılarına tırmanarak, masaların altından ve kirişlerden gizlice geçerek hareket edebiliyorsunuz. Böylelikle fiziksel özelliklerinizi de gayet iyi bir şekilde kullanmış oluyorsunuz.Kahramanımız Styx küçük bir goblin olmasına rağmen marifetleri oldukça büyük. Oyunda ilerledikçe kazandığınız deneyim puanlarını kullanarak özelliklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Daha sessiz bir şekilde hareket edebilme, uzun süre görünmez kalma ve kontrol edebildiğiniz bir klonunuzun daha uzun süre hayatta kalması bu özelliklerden bazıları.

Çevrenizde bulduğunuz nesneleri toplamakta oldukça önemli bir rol oynamakta. Bu nesneleri kullanarak kendinize iksir veya zehirli oklar hazırlayabiliyorsunuz. Yerdeki kum birikintilerinden aldığınız kumu duvardaki meşalelere fırlatarak ortamı karanlıklaştırmayı ve düşmanın dikkatini dağıtmayı başarabiliyorsunuz. Masaların üzerinden topladığınız vazo ve şişeleri de gideceğiniz yönün aksine fırlatarak düşmanların arkasından sıvışabiliyorsunuz.

Bölümlerde ilerlerken belli bir rota üzerinden ilerlemeniz gerekmiyor. Nereden ve nasıl hareket edeceğiniz tamamen size kalmış. Zaten her bölüm kendi içerisinde yan görevler de barındırdığı için haritanın bir çok yerini dolaşmış oluyorsunuz. Bölümler genelde bir hava balonuna binip kaçmanızla son bulurken iki sonlu bölümler de mevcut. Belirli bir zaman içerisinde görevinizi başaramadığınızda alternatif kaçış rotası belirleniyor ve yolunuza oradan devam ediyorsunuz.

Oyundaki yapay zekanın maalesef kimi zaman yetersiz kaldığını görebiliyoruz. Düşmanların dibinizden geçerken sizi görmediği zamanlar oluyor ki bu da haliyle oyun zevkini etkiliyor. Yine de Styx: Shards of Darknes kesinlikle şans verilmesi gereken son zamanların sağlam stealth adventure oyunlarından biri olmuş.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-6300 (3,5GHz) / Intel i5-2500 (3,3GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB, AMD Radeon R7 260X / NVIDIA GeForce GTX 560
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 11 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-8350 X8 (4,0 GHz)/Intel Core i7-4790 (3,6 GHz)
Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: 4 GB, AMD Radeon R9 390 / NVIDIA GeForce GTX 970
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 11 GB kullanılabilir alan


Trailer
Tarih :  26 Nisan 2017   Ekleyen :  Serkan Çelik  
Styx: Shards of Darkness Haberleri
Styx: Shards of Darkness Videoları

OYUNLAR
Forgotten Land
Figment
Dead by Daylight
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com