TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
83
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
81
Layers of Fear
15 Şubat 2016
81
Car Mechanic Simulator 2018
28 Temmuz 2017
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Little Nightmares
95


LL Puanı
82

Çıkış Tarihi: 28 Nisan 2017
Türü: Macera / Platform
Yayımcı: Bandai Namco
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
82 
Senaryo
80 
Oyunculuk
80 
Ses & Müzik
84 


Küçük ama ne kadar küçük? Bir çocuğun kâbusları bazen o kadar da küçük olmayabiliyor. Little Nightmares oyunu da bunu bizim yüzümüze sağlam bir şekilde vuruyor. Son dönemlerde kaliteli platform oyunlarında bir artış olduğunu özellikle Limbo ve Inside oyunlarına bakarak görebiliyoruz. Her iki oyunun da oynanışları ve görsel sanatları oldukça etkileyiciydi. Limbo bildiğiniz üzere tamamen siyah ve beyaz renklerden oluşan görsellere sahipken bu Inside'da biraz daha değişmiş ve işin içine kırmızı ve sarı renkler de girmişti. Little Nightmares ise bu renk skalasını tamamen değiştirmiş, içeriğinde her rengi barındırmasının yanı sıra oyunun parlaklığı da diğerlerine nazaran daha artmış.

Little Nightmares'in ilk teaser'ı yayınlandığında oyunun adı Hunger (Açlık) olarak lanse edilmişti. Daha sonraki süreçte ise Little Nightmares adında karar kılınmıştı. Neden bu isimden vazgeçildi bilinmez ama oyunun ana temasının açlık üzerine dayalı olduğunu açıkça dile getirebiliriz.

Karakterimiz sarı bir yağmurluk giyen, çıplak ayaklı küçük bir kız çocuğu. Karanlık ve kasvetli bir ortamda uyanan karakterimizle kendimizi gizemli ve bir o kadar da ürkütücü bir maceranın içerisinde buluyoruz. Elimizde sahip olduğumuz tek şey küçücük bir çakmak. Nerede olduğumuzla ilgili de herhangi bir fikrimiz yok. Kendimizi bir yatakhanede, kitaplıkta, restoranda, akıl hastanesinde, hapishanede veya mutfakta bulabiliyoruz. Amacımız bir an önce bu kabustan kurtulmak fakat bu kurtuluşa giden yolda kimi zaman karşımıza çıkan ürkütücü karakterlerle, açlıkla ve zorlu bulmacalarla baş edebilmemiz gerekiyor.

Karakterlerin çizimi tek kelimeyle muhteşem, bütün karakterler birer grotesk figür tasarımına sahip. Kollarının neredeyse bütün vücudundan daha uzun olduğu görme engelli karakterden, obez kasaplara kadar değişik karakterler mevcut. Yalnızca bir çocuğu değil yetişkinleri dahi rahatça korkutabilecek görüntüye sahipler. Onlara yakalanmamak için sessiz olmak en önemli kural!

Oyunun seslerinden tam kaliteyi almak için mutlaka kulaklıkla oynamanızı tavsiye ederim. Üzerinde yürüdüğünüz tahtaların gıcırtıları yakalanmanıza sebep olabilirken, yoğun bir uğultunun ardından gelecek sessizlikte kötü şeylerin habercisi olabilir.

rnLittle Nightmares maksimum 4-5 saat kadar sürede bitirilebilecek bir oyun. Fakat checkpoint noktalarının uzunluğu bu süreyi arttırabilirken oyunu da zor bir hale getiriyor. Öldüğünüzde kendinizi oldukça geriden başlarken bulabiliyorsunuz. Özet olarak platform türünü severlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun. Karanlıkta ve kulaklıkla oynamak size oyunun kalitesini ve atmosferini tamamen hissettirecektir.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7, 64-bit
İşlemci: Intel CPU Core i3
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 460
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7, 64-bit
İşlemci: Intel CPU Core i7
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan


Trailer
Tarih :  28 Nisan 2017   Ekleyen :  Serkan Çelik  
Little Nightmares Haberleri
Little Nightmares Videoları

OYUNLAR
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
Besiege
Rainbow Six Siege
The Wolf Among Us
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com