TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
Little Nightmares
2264


LL Puanı
82

Çıkış Tarihi: 28 Nisan 2017
Türü: Macera / Platform
Yayımcı: Bandai Namco
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
82 
Senaryo
80 
Oyunculuk
80 
Ses & Müzik
84 


Küçük ama ne kadar küçük? Bir çocuğun kâbusları bazen o kadar da küçük olmayabiliyor. Little Nightmares oyunu da bunu bizim yüzümüze sağlam bir şekilde vuruyor. Son dönemlerde kaliteli platform oyunlarında bir artış olduğunu özellikle Limbo ve Inside oyunlarına bakarak görebiliyoruz. Her iki oyunun da oynanışları ve görsel sanatları oldukça etkileyiciydi. Limbo bildiğiniz üzere tamamen siyah ve beyaz renklerden oluşan görsellere sahipken bu Inside'da biraz daha değişmiş ve işin içine kırmızı ve sarı renkler de girmişti. Little Nightmares ise bu renk skalasını tamamen değiştirmiş, içeriğinde her rengi barındırmasının yanı sıra oyunun parlaklığı da diğerlerine nazaran daha artmış.

Little Nightmares'in ilk teaser'ı yayınlandığında oyunun adı Hunger (Açlık) olarak lanse edilmişti. Daha sonraki süreçte ise Little Nightmares adında karar kılınmıştı. Neden bu isimden vazgeçildi bilinmez ama oyunun ana temasının açlık üzerine dayalı olduğunu açıkça dile getirebiliriz.

Karakterimiz sarı bir yağmurluk giyen, çıplak ayaklı küçük bir kız çocuğu. Karanlık ve kasvetli bir ortamda uyanan karakterimizle kendimizi gizemli ve bir o kadar da ürkütücü bir maceranın içerisinde buluyoruz. Elimizde sahip olduğumuz tek şey küçücük bir çakmak. Nerede olduğumuzla ilgili de herhangi bir fikrimiz yok. Kendimizi bir yatakhanede, kitaplıkta, restoranda, akıl hastanesinde, hapishanede veya mutfakta bulabiliyoruz. Amacımız bir an önce bu kabustan kurtulmak fakat bu kurtuluşa giden yolda kimi zaman karşımıza çıkan ürkütücü karakterlerle, açlıkla ve zorlu bulmacalarla baş edebilmemiz gerekiyor.

Karakterlerin çizimi tek kelimeyle muhteşem, bütün karakterler birer grotesk figür tasarımına sahip. Kollarının neredeyse bütün vücudundan daha uzun olduğu görme engelli karakterden, obez kasaplara kadar değişik karakterler mevcut. Yalnızca bir çocuğu değil yetişkinleri dahi rahatça korkutabilecek görüntüye sahipler. Onlara yakalanmamak için sessiz olmak en önemli kural!

Oyunun seslerinden tam kaliteyi almak için mutlaka kulaklıkla oynamanızı tavsiye ederim. Üzerinde yürüdüğünüz tahtaların gıcırtıları yakalanmanıza sebep olabilirken, yoğun bir uğultunun ardından gelecek sessizlikte kötü şeylerin habercisi olabilir.

Little Nightmares maksimum 4-5 saat kadar sürede bitirilebilecek bir oyun. Fakat checkpoint noktalarının uzunluğu bu süreyi arttırabilirken oyunu da zor bir hale getiriyor. Öldüğünüzde kendinizi oldukça geriden başlarken bulabiliyorsunuz. Özet olarak platform türünü severlerin mutlaka oynaması gereken bir oyun. Karanlıkta ve kulaklıkla oynamak size oyunun kalitesini ve atmosferini tamamen hissettirecektir.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7, 64-bit
İşlemci: Intel CPU Core i3
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 460
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7, 64-bit
İşlemci: Intel CPU Core i7
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GPU GeForce GTX 660
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 10 GB kullanılabilir alan


Trailer


Serkan Çelik

'95 senesinde Commodore 64'te oynadığım Pang oyunuyla ilk kez video oyunları dünyasına adımımı attım. İlerleyen yıllarda Atari ve PlayStation derken '99 senesinde ilk kişisel bilgisayarımla tanıştım.

Tarih :  28 Nisan 2017
Little Nightmares Haberleri
Little Nightmares Videoları

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com