TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
The Surge
1143


LL Puanı
74

Çıkış Tarihi: 16 Mayıs 2017
Türü: Aksiyon / RPG
Yayımcı: Focus Home Interactive
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
78 
Senaryo
70 
Oyunculuk
75 
Ses & Müzik
73 


The Surge yakın dövüş sistemi, yağmalama ve teçhizatınızı geliştirme üzerine kurulu, savaş ve küresel ısınma sonucu harap olmuş dünyada geçen bir aksiyon-rpg oyunu. Creo adındaki bir endüstriyel şirket hayatta kalan insanları sibernetik implantlarla ve exo kıyafetlerle donatarak süper insan gücünden faydalanmalarını sağlıyor.

Oyunun başlangıcında baş kahramanımız Warren'i tekerlekli sandalye üzerinde kontrol ederek Creo'nun boş koridorlarında laboratuvara doğru ilerliyoruz. Acılı bir operasyon sonucu Warren'ın vücuduna monte edilen yeni sibernetik implantlar tekrardan yürüyebilmesini sağlıyor. Exo kıyafetleri de giydikten sonra kendimizi aksiyonun içerisinde buluyoruz. Creo kompleksinde bir şeylerin ters gittiği oldukça açık. Warren da artık Creo'nun bir çalışanı olduğu için bu konuda bir şeyler yapabilecek bir kaç kişiden birisi.

İlk bölümlerde oldukça fazla düşmanla karşılaşıyoruz ki bunların bazıları robotken bazıları da bizim gibi mekanik kıyafetler içine bürünmüş insanlar. Dövüş sisteminde Fallout oyununa benzer şekilde güzel farklılıklar söz konusu; düşmanlarınıza gelişi güzel bir şekilde saldırmak yerine onların başını, kollarını veya bacaklarını hedef alarak zayıf olan noktalarından daha fazla hasar verme imkanınız doğuyor. Güçlerini belli bir seviyenin altına indirdiğinizde ise işlerini kolayca bitirebilme seçeneğiniz oluyor.

Kimi zaman düşmanınızdan bazı parçalar kopup düştüğünü görüyorsunuz ve o parçaları ister üretimde kullanıyor, isterseniz de puana çevirebiliyorsunuz. Her birinin ölümünden kazandığınız puanları yeni silahlar, zırhlar üretebilmek ve sağlık, enerji, stamina gibi özelliklerinizi geliştirebilmek için kullanıyorsunuz. Kazandığınız bu puanları laboratuvara gidip kayıt altına almanız gerekiyor aksi taktirde öldüğünüzde puanları düşürüyorsunuz ve belli bir süre içerisinde öldüğünüz yere gidip puanlarınızı geri toplamazsanız onları kaybetmiş oluyorsunuz. Laboratuvara girmek haritayı da sıfırlamak anlamına geliyor. Tekrar dışarı çıktığınızda öldürdüğünüz düşmanların yeniden canlandığını görüyorsunuz böylelikle belli bir alanda sürekli deneyim puanı kasabiliyorsunuz.

Saldırıya geçmeden önce sağlığınızla beraber stamina çubuğuna darnbakmanız hayatınızı kurtarabilir çünkü her saldırı için staminaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Zaten The Surge için şunu diyebilirim ki ölümden ne kadar kaçarsanız kaçın o sizi bir şekilde buluyor.

Harita dizaynı adeta bir labirenti andırıyor; karışık ve dar koridorlardan oluşan haritada bölüm sonunda karşınıza çıkacak baş düşmanları bulmak için kaybolmamaya dikkat etmelisiniz. Baş düşman dediklerimizden oyunda sadece beş tane var. Onları yenebilmek için normal dövüş yerine genellikle bir kurnazlık yapmanız gerekiyor, burada önemli olan da o kurnazlığın ne olduğunu sizin bulmanız.

The Surge değişik fikirleri içinde barındıran oldukça farklı bir yapım olmuş. Dövüş sistemi her ne kadar iyi olsa da mükemmel değil. Hikayesi de ilk bakışta güzel gözükmesine rağmen ilerledikçe etkisini kaybetmeye başlıyor. Fakat distopik havası ve oynanışının eğlenceli olması bu türü sevenler için için oyunu ilgi çekici kılıyor.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-8320 (3,5 GHz) / Intel i5-4690K (3,5 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 1 GB, AMD Radeon R7 360 / NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-8370 (4,0 GHz) / Intel Core i7-3820 (3,6 GHz)
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: 4 GB, AMD Radeon RX 480 / NVIDIA GeForce GTX 970
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 15 GB kullanılabilir alan


Trailer


Serkan Çelik

'95 senesinde Commodore 64'te oynadığım Pang oyunuyla ilk kez video oyunları dünyasına adımımı attım. İlerleyen yıllarda Atari ve PlayStation derken '99 senesinde ilk kişisel bilgisayarımla tanıştım.

Tarih :  19 Mayıs 2017
The Surge Haberleri
The Surge Videoları

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com