TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
Subnautica
2268


LL Puanı
78

Çıkış Tarihi: 16 Aralık 2014
Türü: Macera
Yayımcı: Unknown Worlds
Platform: PC / Xbox One

Grafik
78 
Senaryo
80 
Oyunculuk
85 
Ses & Müzik
72 


Dünyada bile okyanuslarımız bilinmezlerle doluyken, okyanuslarla kaplı yabancı bir gezegeni keşfedip, hayatta kalmaya çalıştığınızı bir düşünün. Uçsuz bucaksız su altı dünyasında keşfedilmeyi bekleyen canlılar, yer altı şekilleri, antik kalıntılar ve gizemli bir hikaye var. Keşif, korku, gizem, macera gibi bir çok türü içinde barındıran Subnautica şimdiden son zamanların sıra dışı hikayeye sahip, ilgi çekici bir hayatta kalma oyunlarından biri oldu.

Oyun; Aurora adlı uzay gemimizle, ekibimize verilen görevi yerine getirmek üzere 4546B isimli gezegene olan yolculuğumuzla başlıyor. Beklenmedik bir arızayla karşılaşan gemimiz infilak ediyor ve kurtarma botunda yalnız başına kendimize geliyoruz. Hayatta kalmak için yapmanız gereken bir çok şey olduğunu etrafı keşfettikçe öğreniyorsunuz. Oyunun en güzel yanlarından biri; inşa etmek istediğiniz üssü veya kullanmanız gereken alet edevatları üretebilmek için etraftan çeşitli tasarımları bulup öğrenmek. Hiç bir bilgi hazır olarak bize verilmiyor. Bu da derin sularda keşif yapmamızı zorunlu kılıyor. Tabi bu keşif süreci o kadar da kolay olmayacak. Tamamen yabancı  canlılardan oluşan bir ekosistemde, derinliği belli olmayan bir okyanusta dikkatli ve tedbirli olmalısınız. Dost canlısı balıklardan, kabuslarınıza girebilecek yaratıklara kadar geniş bir canlı skalası mevcut şimdiden. Yaratıklar bir yana, yaşayacağınız en büyük sıkıntı büyük ihtimalle oksijensizlik olacak.

Oyunun atmosferi yalnızlığınıza yalnızlık katacak cinsten. Derinlere indikçe karanlığa gömülen okyanus, uzaktan kulağınıza gelen balıkların/yaratıkların sesleri ve diğer çevresel faktörler son derece iyi yansıtılmış. Görsel ve işitsel olarak gerçekten tatmin edici. Şimdilik bir harita sistemi olmamasına rağmen oyunda vakit geçirdikçe bölgesel olarak tanımaya başlıyorsunuz etrafı. İlerleyen güncellemelerde bir harita sistemi olması muhtemel.

Gelişmiş üretim sistemiyle çok çeşitli materyalleri kullanarak hayatta kalmanızı kolaylaştıracak araçlar, aletler üretebiliyorsunuz. Kendinizi geliştirdikçe tek kişilik keşif aracından, koskoca bir denizaltına kadar çeşitli araçlarla ve gereçlerle daha da derinlerde keşfinize devam etme imkanı veren bu oyun gerçekten hikayesiyle çizgisel olmayan bir gidişat sunuyor. Bir yandan rahatlatıp huzur verdiğini düşünürken, diğer yandan gerçekten ürkütücü durumlara sokan Subnautica'nın başından kalkmak istemeyeceksiniz. Çoklu oyuncu özelliğinin olmaması bir çok oyuncu için üzücü bir haber, ancak emin olun ki gezegende yalnız olduğunuzu bilmek daha ürkütücü yapıyor oyunu.

Şu an hala erken erişimde olmasına rağmen, yapımcıların sık sık büyük güncellemelerle oyunu ve hikayeyi geliştiren öğeler eklediğini söylemeliyim. Elbette ufak tefek problemler yaşanabiliyor, ancak şimdiden oyunu oynarken aldığınız keyifle bunu göz ardı edebilirsiniz. Alışılmış hikayelere sahip, yetersiz hayatta kalma oyunlarının çoğaldığı şu dönemde, farklı bir soluk arıyorsanız Subnautica kesinlikle doğru seçim olacaktır.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya üstü, 64-bit
İşlemci: Intel Haswell 2 cores / 4 threads @ 2.5Ghz veya benzeri
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4600 veya üstü
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya üstü, 64-bit
İşlemci: Intel Haswell 4 cores / 4 threads @ 3.2Ghz veya benzeri
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 550 ti veya üstü
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan


Trailer


Mesut Can Kaptan

'95 yılında Commodore 64 ile başlayan oyun maceram, Atari ile devam etti. Akabinde bilgisayarlarla ve konsollarla; video oyun dünyasının, geçmişten bugüne, gelişimini takip edebilme şansı elde ettim.

Tarih :  7 Temmuz 2017
Subnautica Haberleri
Subnautica Tam Sürüm Yayınlandı

Erken erişim piyasaya sürüldüğü günden bu yana üstün başarı gösteren ve sevenlerini her yeni güncellemeyle meraklandıran Subnautica sonunda tam sürüm olarak Steam Mağazadaki yerini aldı.
Subnautica Videoları

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com