TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
86
Figment
22 Eylül 2017
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
82
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Subnautica
87


LL Puanı
78

Çıkış Tarihi: 16 Aralık 2014
Türü: Macera
Yayımcı: Unknown Worlds
Platform: PC / Xbox One

Grafik
78 
Senaryo
80 
Oyunculuk
85 
Ses & Müzik
72 


Dünyada bile okyanuslarımız bilinmezlerle doluyken, okyanuslarla kaplı yabancı bir gezegeni keşfedip, hayatta kalmaya çalıştığınızı bir düşünün. Uçsuz bucaksız su altı dünyasında keşfedilmeyi bekleyen canlılar, yer altı şekilleri, antik kalıntılar ve gizemli bir hikaye var. Keşif, korku, gizem, macera gibi bir çok türü içinde barındıran Subnautica şimdiden son zamanların sıra dışı hikayeye sahip, ilgi çekici bir hayatta kalma oyunlarından biri oldu.

Oyun; Aurora adlı uzay gemimizle, ekibimize verilen görevi yerine getirmek üzere 4546B isimli gezegene olan yolculuğumuzla başlıyor. Beklenmedik bir arızayla karşılaşan gemimiz infilak ediyor ve kurtarma botunda yalnız başına kendimize geliyoruz. Hayatta kalmak için yapmanız gereken bir çok şey olduğunu etrafı keşfettikçe öğreniyorsunuz. Oyunun en güzel yanlarından biri; inşa etmek istediğiniz üssü veya kullanmanız gereken alet edevatları üretebilmek için etraftan çeşitli tasarımları bulup öğrenmek. Hiç bir bilgi hazır olarak bize verilmiyor. Bu da derin sularda keşif yapmamızı zorunlu kılıyor. Tabi bu keşif süreci o kadar da kolay olmayacak. Tamamen yabancı  canlılardan oluşan bir ekosistemde, derinliği belli olmayan bir okyanusta dikkatli ve tedbirli olmalısınız. Dost canlısı balıklardan, kabuslarınıza girebilecek yaratıklara kadar geniş bir canlı skalası mevcut şimdiden. Yaratıklar bir yana, yaşayacağınız en büyük sıkıntı büyük ihtimalle oksijensizlik olacak.

Oyunun atmosferi yalnızlığınıza yalnızlık katacak cinsten. Derinlere indikçe karanlığa gömülen okyanus, uzaktan kulağınıza gelen balıkların/yaratıkların sesleri ve diğer çevresel faktörler son derece iyi yansıtılmış. Görsel ve işitsel olarak gerçekten tatmin edici. Şimdilik bir harita sistemi olmamasına rağmen oyunda vakit geçirdikçe bölgesel olarak tanımaya başlıyorsunuz etrafı. İlerleyen güncellemelerde bir harita sistemi olması muhtemel.

Gelişmiş üretim sistemiyle çok çeşitli materyalleri kullanarak hayatta kalmanızı kolaylaştıracak araçlar, aletler üretebiliyorsunuz. Kendinizi geliştirdikçe tek kişilik keşif aracından, koskoca bir denizaltına kadar çeşitli araçlarla ve gereçlerle daha da derinlerde keşfinize devam etme imkanı veren bu oyun gerçekten hikayesiyle çizgisel olmayan bir gidişat sunuyor. Bir yandan rahatlatıp huzur verdiğini düşünürken, diğer yandan gerçekten ürkütücü durumlara sokan Subnautica'nın başından kalkmak istemeyeceksiniz. Çoklu oyuncu özelliğinin olmaması bir çok oyuncu için üzücü bir haber, ancak emin olun ki gezegende yalnız olduğunuzu bilmek daha ürkütücü yapıyor oyunu.

Şu an hala erken erişimde olmasına rağmen, yapımcıların sık sık büyük güncellemelerle oyunu ve hikayeyi geliştiren öğeler eklediğini söylemeliyim. Elbette ufak tefek problemler yaşanabiliyor, ancak şimdiden oyunu oynarken aldığınız keyifle bunu göz ardı edebilirsiniz. Alışılmış hikayelere sahip, yetersiz hayatta kalma oyunlarının çoğaldığı şu dönemde, farklı bir soluk arıyorsanız Subnautica kesinlikle doğru seçim olacaktır.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya üstü, 64-bit
İşlemci: Intel Haswell 2 cores / 4 threads @ 2.5Ghz veya benzeri
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4600 veya üstü
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows Vista SP2 veya üstü, 64-bit
İşlemci: Intel Haswell 4 cores / 4 threads @ 3.2Ghz veya benzeri
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GTX 550 ti veya üstü
Depolama: 6 GB kullanılabilir alan


Trailer
Tarih :  7 Temmuz 2017   Ekleyen :  Mesut Can Kaptan  
Subnautica Haberleri
Subnautica Videoları

OYUNLAR
Forgotten Land
Figment
Dead by Daylight
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com