TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
83
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
81
Layers of Fear
15 Şubat 2016
81
Car Mechanic Simulator 2018
28 Temmuz 2017
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Firewatch
91


LL Puanı
81

Çıkış Tarihi: 9 Şubat 2016
Türü: Macera
Yayımcı: Campo Santo
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
83 
Senaryo
80 
Oyunculuk
79 
Ses & Müzik
85 


Son zamanlarda bir kitap gibi oyuncuyu başka dünyalara, başka hayatlara dahil eden oyunlar ön planda. Firewatch da onlardan biri, hatta en iyilerinden biri diyebilirim. Hikaye o kadar derinlerinize işliyor ki, çizgi görsellere sahip bir oyun ancak bu kadar gerçekçi olabilir diyorsunuz. Baştan söylemeliyim, maksimum keyif için belli bir derece İngilizce'niz olmalı. Aksi takdirde sadece atmosferin güzelliğiyle yetinmek zorunda kalabilirsiniz.

Başrolümüz Henry, eşiyle muhteşem bir ilişkiye başladığını düşünen; ancak bir takım meseleler yüzünden ayrı düşmüş, depresif, orta yaşlı bir adam. Oyunun giriş sahnelerinde bu hikayeyi bize kurma fırsatı vermeleri de hikayeye dahil olmamızı sağlıyor. Kırılan kalbini onarmak için, sıkıntılı hayatından bir nebze olsun uzaklaşmak ve kendini bulmak için Wyoming'de kurmaca bir orman olan Two Forks'da bulur kendini. Orman korucusu olarak başladığı görevinde ona yardımcı olan ve dostluk eden tek bir kişi vardır: Delilah. Yalnızca telsizle iletişim kurabildiğimiz Delilah; hem kendimizle yüzleşmemizi ve hayatın farklı yönlerini görmemizde, hem de ormandaki görevlerimizi yerine getirebilmemiz için bize rehberlik ediyor. Hal böyle olunca asıl iş seslendirmeye kalıyor. Hayatın içinden diyaloglarıyla, muhteşem müzikleriyle, Two Forks Ormanı'nın sıcak atmosferiyle son derece gerçek ve kaliteli bir seslendirmeyle karşılaşacaksınız.

Görev yaptığınız günler boyunca bazen ormanda bir dumanın izini sürecek, bazen izinsiz havai fişek yakanları takip edecek, bazen de sarhoşları uyaracaksınız, hatta size verilmeyen yan görevler bulacaksınız. İsterseniz bir süre için bırakın görev yapmayı, çıkın bir tepeye ve manzaranın tadını çıkarın ve tabi o muhteşem manzaraların fotoğraflarını çekmeyi unutmayın! Bir yandan içiniz ısınacak, bir yandan hayatın anlamını sorgulayacaksınız. Korucu kulesinde geçirdiğimiz günlerde Delilah'ın dostluğu ve ormanın atmosferi kendi dertlerinizi unutturacak; ancak farkedeceksiniz ki ormanda ikinizin dışında gelişen bir şeyler oluyor. Aklınızı mı kaybediyorsunuz, yoksa gerçekten bir şeyler mi oluyor? Hikayenin sonunu değiştirmeyen; ancak hikayeyi sizin seçimlerinizle sürdüren çoktan seçmeli diyaloglarla, orman görevlerimizle geniş bir harita üzerinden hikayeyi anlamaya, olayları çözmeye başlıyorsunuz. Heyecan, hüzün, korku, gizem gibi duyguları art arda yaşatacak bir çok şey göreceksiniz.

Sıradan yürüme simülatörlerinden ayıran en büyük özellik, sürekli etkileşimle ilerleyen hikaye örgüsü. Harita ve pusula yardımıyla ormanın bir ucundan bir ucuna her yerde bulunmanızı gerektirecek görevler ve farkındalıklar sizi 4-5 saatlik oynanışla birlikte sona doğru götürecek. Açıkça söylemeliyim ki hiç bitmeseydi dedim. Daha ormanda yapılacak çok şey var derken hikayenin acı-tatlı gidişatını ve sonunu gördüğünüzde kalbinizde bir sızı hissetmemek elde değil.

rnrnÇoğu oyuncu sonunun yetersiz olduğunu, keşke farklı bir son olsaydı diyor. Bana kalırsa böyle olması çok daha hayatın içinden ve daha gerçekçi. Siz de oynadığınızda belki bana hak verirsiniz, belki farklı düşünürsünüz bilemiyorum. Öyle ya da böyle son zamanlarda oynadığım en içten, en farklı oyunlardan biri oldu. Farklı bir hayata tanıklık etmek istiyorsanız, harika bir atmosferde bulunmak istiyorsanız, keyifli bir 5 saat için kesinlikle Firewatch'ı oynamalısınız. Bu derece güçlü hikayelere sahip oyunların çoğalması dileğiyle.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows 7 veya yükseği 64bit
İşlemci: Intel Core i3 2.00 GHz veya AMD ile eşdeğeri
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 450 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 veya yükseği 64bit
İşlemci: Intel Core i3 2.00 GHz veya AMD ile eşdeğeri
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 450 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan


Trailer
Tarih :  8 Temmuz 2017   Ekleyen :  Mesut Can Kaptan  
Firewatch Haberleri
Firewatch Videoları

OYUNLAR
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
Besiege
Rainbow Six Siege
The Wolf Among Us
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com