TOP 50 OYUN
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
86
Figment
22 Eylül 2017
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
82
Little Nightmares
28 Nisan 2017
82
Euro Truck Simulator 2
16 Ocak 2013
82
The Wolf Among Us
11 Ekim 2013
81
Mass Effect: Andromeda
21 Mart 2017
81
Firewatch
9 Şubat 2016
Listenin DevamıREKLAMTABELA
REKLAM
Stick It To The Man
66


LL Puanı
77

Çıkış Tarihi: 13 Aralık 2013
Türü: Platform / Macera
Yayımcı: Ripstone
Platform: PC / PS4 / Xbox One

Grafik
78 
Senaryo
80 
Oyunculuk
74 
Ses & Müzik
82 


Sıradan bir günde, işten çıkıp eve doğru yol alıyorsunuz. O sırada üzerinizden geçmekte olan  uçaktan bir kargo düşüp kafanıza isabet ediyor ve hayatınız bir anda değişiyor. Stick It To The Man, işte böyle sıradan bir anda, sıradan bir karakter olan Ray'in basit hayatının nasıl bir kovalamacaya döndüğünün hikayesini anlatıyor. Klasik bir platform oyunu olduğunu düşünebilirsiniz; ancak gerek kontrolleri, gerekse absürtlüğü ile oldukça farklı bir deneyim sunuyor.

Karton ve kağıttan yapılmış bir dünyada, kendine has mizahıyla benzerlerinden sıyrılıyor. Hatta öyle ki, karakterler bile kartondan yaratıldıklarının farkındalar. Gerçekten bu oyunun yaratılış sürecine tanıklık etmek isterdim. Harika çizimlerle emek isteyen bir iş ortaya çıkarmışlar. Bir fabrikada kafasına atılan çekiçlerle baretlerin sağlamlığını test etmek için kobaylık yapan Ray, iş çıkışı kafasına ironik bir şekilde uçaktan düşen bir cihaz yüzünden hastanelik olur. Sargıları açıldığında fark eder ki kafasında sadece onun görebildiği uzun, pembe ve çok işlevli bir kol çıktığını görür. Sonradan anlaşılacağı üzere bunun sebebi Ray'in beynine yerleşen ahtapotumsu bir uzaylı olan Ted'dir. Oyunumuzun kötü adamı The Man bu uzaylının peşindedir ve ona sahip olmak için karakterimizin başına türlü türlü işler açar.

Oyunda on farklı mekanda geçen, on bölüm var ve bu bölümlerde onlarca karakterle etkileşime geçiyoruz. Bütün karakterlerin düşüncelerine en az bir kere bakmakta yarar var. Ana hikayenin ilerleyebilmesi için, bir çok yan karakterin ve onların mizah dolu hikayelerinin içine dahil olmamız gerekiyor. Bu sayede zengin bir hikaye sunuyor bize aslında. Bahsettiğim mizah da hepsi birbirinden acayip karakterlerle ve diyaloglarla ortaya konmuş; gereksiz sululuktan uzak, gayet yaratıcı olmuş.

Ayrıca kafamızda beliren ve aklımızı kaçırdığımızı düşündüren bu kolun bize kattığı bazı insan üstü özellikler var. İnsanların düşüncelerini okuyabiliyoruz ve bu düşünceleri ve etraftan bazı nesneleri kullanarak başka düşünceleri başka insanlara yerleştirebiliyoruz. Pembe kolumuzun bize kattığı bir diğer özellik ise arkaplanlara takılmış raptiyeler yardımıyla bir platformdan diğerine sıçrayabilmemiz. Kartondan yapılmış bir dünyada gayet normal tabi. (Oynanışı yazıya dökmek biraz zor ama oynadığınızda kolaylıkla anlayacaksınız.) Oyunun bulmacalarının işleyişi genellikle bu şekilde. İlerledikçe bulmacalar daha karmaşık oluyor ve sizi kovalayan kötü adamlar işi epey zorlaştırıyor. Kontroller klasik platform oyunlarındaki gibi sağa/sola ilerleme ve zıplama şeklinde. Ancak uzaylı kolunu faremizle kontrol ediyoruz. Fazlasıyla zıplamanız gerektiğini de ilk başladığınızdan itibaren fark edeceksiniz. Kartondan yapılan şehirde bir yerden bir yere ulaşmak için pembe kolun çok fazla yardımı olacak.

Oyunun seslendirmeleri oldukça iyi. Diyaloglar ve oyun içi müzikler tam oyuna yakışır şekilde hazırlanmış. Girişteki harika müziği de unutmamak gerek. Oynanış süresi biraz kısa ve bulmacalar da biraz basit olsa da (3-5 saat aralığında bitirebiliyorsunuz.) zaman zaman kahkaha atacağınıza ve çok iyi vakit geçireceğinize eminim. Absürt bir hikayeyle, hikayedeki bir çok göndermeyle güzel bi eğlence arıyorsanız Stick It To The Man'i mutlaka oyun kütüphanenizde bulundurmalısınız.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows XP veya üstü
İşlemci: Dual-Core 1.6 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon 6310 / ATI Radeon HD 4650 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows XP veya üstü
İşlemci: Dual-Core 1.6 GHz
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon 6310 / ATI Radeon HD 4650 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 9.0
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan


Trailer
Tarih :  10 Temmuz 2017   Ekleyen :  Mesut Can Kaptan  
Stick It To The Man Haberleri
Stick It To The Man Videoları

OYUNLAR
Forgotten Land
Figment
Dead by Daylight
Bendy and the Ink Machine
Beat The Game
FİLMLER
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
Hacksaw Ridge
DİZİLER
Doctor Who
Prison Break: Sequel
I, Claudius
The Night Of
Band of Brothers
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Tarık Araz
HABERLER
OYUNLAR
FİLMLER
DİZİLER
VIDEOLAR
LİSTELER
YAZARLAR
İLETİŞİM
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com