TOP 50 OYUN
91
Ultima Online
30 Eylül 1997
90
Red Alert 2
21 Ekim 2000
87
Rainbow Six Siege
1 Aralık 2015
87
Wolfenstein II: The New Colossus
27 Ekim 2017
86
Figment
22 Eylül 2017
85
Metro Redux
26 Ağustos 2014
84
Hellblade: Senua's Sacrifice
8 Ağustos 2017
84
Dead by Daylight
14 Haziran 2016
83
Surviving Mars
15 Mart 2018
82
Watch Dogs 2
15 Kasım 2016
Listenin DevamıANKET
Locus Ludus'un geliştirdiği Pax Romana oyunu hangi fiyat aralığında satışa sunulmalı?
0-5 TL
6-10 TL
11-15 TL
16-20 TL
Anket SonuçlarıREKLAMTABELA
REKLAM
A Story About My Uncle
1283


LL Puanı
79

Çıkış Tarihi: 28 Mayıs 2014
Türü: Platform / Macera
Yayımcı: Coffee Stain Publishing
Platform: PC

Grafik
83 
Senaryo
80 
Oyunculuk
79 
Ses & Müzik
75 


Yatmadan önce kızınız sizden bir hikaye anlatmanızı istiyor ve kimselerin anlayamayacağı bir dünyada yaşadığınız inanılmaz macerayı anlatmaya başlıyorsunuz. Çocukken, bilim adamı olan Fred dayımızın atölyesinde ilginç bir kostüm buluyoruz, kendi icat ettiği bir portal ile fantastik bir dünyaya adım atıyoruz. Hikaye fazlasıyla masalsı ve bir o kadar da sürükleyici ilerliyor. Kesinlikle şiddet dolu, saçma amaçlar uğruna bir şeylerin peşine düştüğümüz oyunlardan değil A Story About My Uncle. Bir çocuğun kayıp dayısını masum bir dünyada pes etmeden arayışına tanık olacaksınız, yarattıkları dünyaya hayran kalıp hiç bitmesin isteyeceksiniz. 

Oyunu güzelleştiren şey; bir yandan kahramanımızın kızı gibi dinleyici olmamız, bir yandan da çocukluğunda yaşadığı (?) macerayı bizim sürdürüyor oluşumuz. İlerledikçe belli objeler buluyoruz ve kızı bağlantılı olarak hikaye hakkında sorular soruyor ve yaşlı kahramanımız anlatmaya devam ediyor. Biz de bu sırada dayımızın icat ettiği kostümün özelliklerini kullanarak ilerliyoruz. Sağlam bir hikaye örgüsü ile harika atmosfer birleşince ortaya tam bir görsel roman çıkıyor. Yapısal olarak birinci şahıs platform oyunu olduğunu söyleyebilirim. Kostümümüzün yardımıyla fizik kurallarına karşı gelerek yükseklere zıplayıp, kayalıklara tutunarak kendimizi başka bir kayaya fırlatıp ilerlediğimiz oyunda bizi çok farklı mekanlar bekliyor. Küçükken dayımızla bulduğumuz kurbağa yumurtalarının üzerinden gelişen hikayede, bir şekilde bu yumurtalar kurbağa-insanlara evriliyor ve bir süre sonra onların dünyasında olduğumuzu anlıyoruz. Dayımızın yardımıyla kendi medeniyetlerini kurmuşlar ve kendi dünyalarında bizimkine benzer hayatlar sürdürüyorlar. Bize o dünyada arkadaşlık eden kurbağa-insan Maddie sayesinde öğreniyoruz bunları.

O dünyaya ait kristaller kullanılarak icat edilen kostümümüz, üzerinde bir takım semboller olan kayalara, kancalı halat gibi tutunmamızı, normalden daha yükseğe zıplamamamızı sağlıyor. İlerledikçe yeni kristallerle de kostümü güncelliyoruz. Oyunun gidişatını o kadar dengeli yapmışlar ki, oradan oraya fırladıktan, koştuktan sonra kahramanımızın kısaca hikayeyi anlatmaya devam etmesi resmen dinlendiriyor sizi. Çevresel faktörler sadece görsel olarak dizayn edilmiş, çok fazla etkileşime geçebildiğimiz bir çevre sunmamışlar bize. Ancak hikaye ve oyun mekaniği üzerinde fazlasıyla uğraştıkları için bunu da görmezden gelebiliyoruz. Zaten sonlara doğru mekan algısı üzerinde fazla durmayacaksınız, zira ilerleyebilmek için epey efor sarfedecek ve ter döküyor olacaksınız. 

O güzelim dünyada, havada asılı duran kayalıklara, adacıklara ve güzel hikayemize eşlik eden harika müzikler de oyunun ruhuna ruh katıyor. Gone North Games’i, ilk oyunu olmasına rağmen, böyle başarılı bir işe imza attığı için tebrik ediyorum. Bir sonraki oyunlarında daha fazla etkileşime, daha fazla görsel detaya sahip oyunlar sunacaklarına eminim.


Sistem Gereksinimleri
Minimum:
İşletim Sistemi: Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7, Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Duo, AMD Athlon X2 veya daha iyisi
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 9.0c-compatible, SM 3.0-compatible
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Önerilen:
İşletim Sistemi: Windows 7 veya 8
İşlemci: QuadCore 2.0 GHz+
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 9.0c-compatible, SM 3.0-compatible, 1024MB VRAM+
DirectX: Sürüm 9.0c
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan


Trailer


Mesut Can Kaptan

'95 yılında Commodore 64 ile başlayan oyun maceram, Atari ile devam etti. Akabinde bilgisayarlarla ve konsollarla; video oyun dünyasının, geçmişten bugüne, gelişimini takip edebilme şansı elde ettim.

Tarih :  15 Temmuz 2017
A Story About My Uncle Haberleri
A Story About My Uncle Videoları

OYUNLAR
Surviving Mars
A Fine Mess
They Are Billions
Suicide Guy
Slime Rancher
FİLMLER
Deadpool 2
Ready Player One
Ghost in the Shell
Kong: Skull Island
John Wick: Chapter 2
DİZİLER
Deception
The Night Manager
Breaking Bad
The Walking Dead
Doctor Who
YAZARLAR
Serkan Çelik
Çise Kebabcı
Mesut Can Kaptan
Cankat Toprakçıoğlu
HABERLER
VIDEOLAR
LİSTELER
RÖPORTAJLAR
İLETİŞİM
ANKETLER
HAKKIMIZDA
GİZLİLİK POLİTİKASI
Locus Ludus © 2017 - Tüm Hakları Saklıdır. E-Mail: info@locusludus.com